facebook

У МОЗ показали, з чого роблять вакцини проти COVID-19

Українське Міністерство охорони здоров’я оприлюднило склад вакцин проти коронавірусу, якими вже щеплюють або будуть щеплювати громадян.

Пресслужба відомства у Facebook пояснила, що склад препаратів залежить від технології, яка використовувалася для їх розробки. Наразі в нашій державі вже використовують вакцину CovieShield/AstraZeneca та очікують на вакцину AstraZeneca південнокорейського виробника SK Bioscience, CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Водночас у МОЗ наголосили, що вакцини AstraZenecа різних виробників мають однаковий склад.

“Важливо знати склад, щоб уникнути можливої алергічної реакції після щеплення. Якщо ви маєте підозру, що у вас можете бути алергічна реакція, обов’язково зверніться до вашого сімейного лікаря чи терапевта найближчої лікарні”, – попередили українців та оприлюднили детальний склад згаданих вакцин.

AstraZeneca

Діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.

Допоміжні речовини:

L-гістидин, або L-гістидин гідрохлорид моногідрат – амінокислота, яка покращує обмін речовин в організмі.

Динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти – використовується для стабілізації вакцини.

Магнію хлорид – також є стабілізатором.

Sinovac

Діюча речовина: інактивований вірус.

Допоміжні речовини:

гідроокис алюмінію – пришвидшує та підсилює дію активного компоненту.

Гідрофосфат натрію 12-водний та гідрофосфат натрію моногідрат – буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб її кислотний рівень збігався з рівнем нашого тіла.

Натрію хлорид – є розчинником і корегує сольовий баланс вакцини.

Pfizer

Діюча речовина: мРНК – молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, необхідні для формування імунної відповіді.

Допоміжні речовини:

ALC-0315, ALC-0159 і холестерол – ліпідні частинки, які формують захисний бар’єр для активного інгредієнту та забезпечують його доставку в клітини.

DSPC – фосфоліпід, який стабілізує ліпідний бішар і пришвидшує вивільнення активного компоненту, а тому підсилює його дію.

Читайте також:  Діти 43 дні просиділи вдома: прикарпатка про карантинні обмеження в Іспанії

Дигідрат фосфату натрію та дигідрат фосфату калію – буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб рівень кислотності збігався з рівнем нашого тіла.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...