facebook

Проїзд пільговиків у громадському транспорті скасують: що українцям пообіцяли натомість

Проїзд в громадському транспорті для пільговиків і пенсіонерів більше не буде безкоштовним. Уряд хоче монетизувати пільги і виплачувати щомісяця громадянам гроші на проїзд. Як це буде відбуватися, розповіли у Мінсоцполітики.В уряді розробили відповідний документ, який дозволить зрівняти в правах громадян, які живуть у великих містах і користуються багатьма видами транспорту, і жителів невеликих населених пунктів, де транспорт ходить навіть не кожен день.

Монетизація пільгового проїзду в громадському транспорті не стане обов’язковою. Питання про введення нової системи будуть піднімати місцева влада, і приймати своє рішення. Хто вирішить залишити пільговикам і пенсіонерам безкоштовний проїзд, так воно і буде.

На даний момент пропонується три форми монетизації пільг на проїзд: готівкові виплати, зарахування грошей на карту, або зарахування поїздок на карту.

У Мінсоцполітики вважають, що скасування безкоштовного проїзду дасть громадському транспорту можливість розвиватися і полегшить долю перевізників. Пільговий проїзд зараз доставляє їм незручності. Згідно з законом, кошти на проїзд пільговиків повинні компенсувати з місцевих бюджетів, але гроші не виділяються. А возити пасажирів безкоштовно нікому не вигідно. Через це і виникають постійні бійки між пасажирами і водіями, і з’ясування відносин між ними.

У разі монетизації грошей за проїзд, кошти за кожну конкретну поїздку йтимуть до бюджету перевізника, і його прибуток буде автоматично збільшуватися.

Пільговикам також стані простіше, і їм не доведеться кожного разу доказувати своє право на безкоштовний проїзд. Вони зможуть автоматично розраховуватися отриманими на карту грошима, або використовувати поїздки. Скільки поїздок в місяць монетизують пільговикам – вирішуватиме місцева влада. За підрахунками, пільговики в місяць здійснюють приблизно 25-30 поїздок, тому мінімальна норма може бути встановлена в даному діапазоні. За всі інші поїздки доведеться платити самостійно.

Читайте також:  В Україні через тиждень різко зміняться комунальні правила: що варто знати кожному

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.