facebook

Ніцой вимагає покарання для тих, хто не поважатиме українську мову: “Можна вільно матюкати”

Українська дитяча письменниця і мовна активістка Лариса Ніцой вважає за необхідне запровадити покарання за зневагу або приниження української мови.



Про це вона написала на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”.

“В Україні можна вільно матюкати українську мову. Згідно з законом про українську мову, за це нічого не буде. В мовному законі не передбачене покарання громадян, які зневажливо висловлюються щодо мови української нації. Ми можемо хіба що публічно засуджувати дії таких громадян, та й усе”, — пояснює свою думку Ніцой.

З вимогою посприяти запровадженню такого покарання письменниця звернулася до Уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя.

“Прошу подати пропозицію Кабінету міністрів України з внесення в закон такої зміни «Публічне приниження чи зневажання української мови, головної ознаки ідентичності української нації та невіддільного елементу конституційного ладу – є приниженням гідності українського народу, та підривом конституційного ладу України – і тому вважається протиправним»” — написала Ніцой.

“Сьогодні маємо ситуацію, коли просторами інтернету публічно різні блогери брутально висловлюють свою зневагу до української мови – засобу української ідентичності”, — підкреслила палка активістка.

При цьому вона також зазначила, що окремі, більш офіційні випадки все ж регулюються цим законом. В ст. 53 мовного закону говориться про захист державної мови від публічного приниження чи зневажання і вказано, що зневажання не може бути в публічних виступах:

посадових осіб органів державної влади,
органів влади Автономної Республіки Крим,
органів місцевого самоврядування в Україні,
підприємств, установ та організацій державної і комунальної
форм власності,
громадських об’єднань, політичних партій та інших юридичних
осіб,
а також посадових осіб іноземних держав.

Читайте також:  Я громадянин РФ, – СБУ оприлюднила резонансне відео із затриманим бойовиком

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.