facebook

Імунолог назвав протипоказання для вакцинації від коронавірусу

Вакцинація від коронавірусу протипоказана тим, хто на момент щеплення хворіє на COVID-19 або будь-яку іншу хворобу в гострій фазі чи нещодавно переніс недугу. Загалом робити будь-яке щеплення не рекомендується за наявності гострої інфекції.Про це сказав лікар-імунолог, кандидат біологічних наук Борис Донськой в ефірі “Україна 24”.

Фахівець пояснив, що за наявності хвороби є ризик виникнення реакцій організму, які пацієнт буде пов’язувати із результатом вакцинації. Але це не так, тому, з його слів, під час гострого перебігу захворювання ліпше відтермінувати вакцинацію до повного одужання.

“Це універсальне протипоказання для будь-якого щеплення – не можна його робити в гострому стані будь-якої інфекції. Ми не знаємо, чи щеплення погіршить стан. Але проблема не в цьому, а в тому, що всі подальші погані наслідки ви спишете не на те, що у вас була хвороба, а на те, що вам зробили щеплення. Таким чином просто буде дві невідомі, тому краще не робити (щеплення – ред.), щоб точно знати, що всі ваші симптоми – це ваша хвороба”, – пояснив Борис Донськой.

Крім того, він не радить робити щеплення тим, хто має алергічні реакцію на певні компоненти препарату, особливо на поліетиленгліколь.

Читайте також:  Дворічний Захарчик Танасійчук з Коломиї потребує допомоги (відео)

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...