facebook

Як працюватимуть дитсадки та початкова школа в оновлених умовах карантину: роз’яснення Сергія Шкарлета

За «помаранчевого рівня» епідеміологічної небезпеки в Україні дитячі садочки та 1-4 класи закладів загальної середньої освіти працюватимуть у звичайному режимі, з дотриманням усіх норм карантинних обмежень. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час пресбрифінгу.Крім того, під час карантину заборонено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо більше ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти перебувають на самоізоляції через контакт з особою, в якої підтвердили COVID-19.

Закладам професійної, фахової передвищої та вищої освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною або дистанційною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні профтехів чи студенти вишів можуть групами не більш ніж 20 осіб.

Також Шкарлет наголосив на тому, що захист учасників освітнього процесу завжди в центрі уваги Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти і всіх структурних підрозділів сфери Міністерства:

МОН підписало Меморандум про співробітництво з п’ятьма провідними страховими компаніями України. Згідно з документом учасникам освітнього процесу надаються пільгові умови страхування від коронавірусної інфекції. Крім цього, Міністерством розроблено законопроєкт про додаткові гарантії педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів освіти, пов’язані з поширенням гострої респіраторної хвороби (COVID-19). І сьогодні в Офісі Президента цей проєкт доопрацьовується та буде поданий до Парламенту як пріоритетний від Президента України.

Міністр освіти нагадав, що за ініціативи МОН Уряд виділив майже 540 млн грн для шкіл на закупівлю дезінфекторів для рук і поверхонь. Рішення допомагає підтримувати безпечні умови для навчання під час карантину та проводити санітарні й дезінфекційні заходи задля запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Читайте також:  Що чекає 5-9 класи уже з 2022 року: нова типова освітня програма та її підводні камені

За словами Сергія Шкарлета, Уряд також надав можливість місцевим радам використовувати залишки коштів освітньої субвенції попередніх років саме на закупівлю засобів захисту індивідуального захисту та дезінфекторів.

У проєкті Держбюджету наступного року закладено 1 млрд гривень на боротьбу з гострою респіраторною хворобою (COVID-19) у частині організації захисту педагогічних та науково-педагогічних працівників, – розповів очільник МОН.

Нагадаємо, що уряд скасував карантин вихідного дня.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.