facebook

«Підводні камені» Карти поляка для українців

Останнім часом люди, які хочуть поїхати в Польщу або вже побували в даній країні, замислювалися над питанням як отримати Карту поляка. Це документ, що підтверджує приналежність людини до Народу Польщі (варто врахувати, що відповідно законодавства даної країни поняття «польський народ» і «польська національність» не є тотожними, тобто вона не надає польського громадянства). Польща має невтішні демографічні показники, які за прогнозами в подальшому тільки посиляться. Жителі Польщі їдуть працювати і навчатися в ті держави, в яких більше можливостей, ніж на батьківщині. Держава вирішила відшкодувати кількість виїжджаючих, за рахунок поляків, що мають дану Карту.

Щоб отримати Карту необхідно зустрітися з консулом і відповісти на його питання. На іспиті консул протягом 20 хвилин веде бесіду польською мовою про Польщу, її історичні особливості, культурні, національні традиції, звичаї з заявником. Якщо співбесіда пройшла успішно, посол дає на підпис заявнику декларацію про приналежність до народу РП.

Проте, бажаючі отримати Карту поляка часто можуть стикатися з явищем суб`єктивного підходу консулів до оцінювання даного екзамену чи перевірки документів. Також українці часто можуть опинятися під впливом так званих «агентів впливу». На співбесіді від вас хочуть чути лише те, що вигідно для польської сторони і зазвичай ця інформація суперечить загально відомим історичним фактам, зокрема ви повинні визнати певних провідних українських політичних та культурних діячів злочинцями.

Окрім того, застосування Карти поляка може спричинити відтік студентської молоді до Польщі, а виїзд працездатних осіб загострить наявну вже нині в Україні проблему вільних робочих місць та збільшить міграцію зі Сходу. А це у свою чергу покличе за собою ускладнення міжетнічної ситуації в нашій державі.

До речі, не лишається осторонь таких процесів і Росія, яка наразі посилює свою діяльність на захист прав своїх співвітчизників безперешкодно долати російсько-український кордон і може ввести щось на зразок «Карти росіянина». Передбачається, що видачею «Карт росіянина»  будуть займатися консульства на підставі особистої заяви про те, що людина вважає, що належить до російської культури, що його рідна мова російська.

Читайте також:  В обласному центрі соціально-психологічної реабілітації порушуються права дітей

Шукайте деталі в групі Facebook