Кабмін відмовився від нового посилення карантину в Україні
Повторне введення жорсткого карантину в Україні зараз не розглядається.
Так заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зазначивши, що Кабмін покладається на адаптивний карантин і локалізацію сплесків захворювання. Про це стало відомо з результату онлайн-зустрічі прем’єр-міністра з Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) в четвер, 28 серпня, передав “Інтерфакс-Україна”.
Також прем’єр розповів про особливості допуску іноземців в Україну. За його словами, існує виняток для іноземних фахівців.
Хто може в’їжджати в Україну:
ІТ-фахівці;
технічні фахівці-наладчики пускового обладнання;
іноземці з дозволами на проживання в Україні;
члени міжнародних та гуманітарних місій;
члени екіпажів.
“До того ж він вказав, що громадяни Білорусі можуть отримати дозвіл на кордоні з Україною за зверненням. Рішення про дозвіл перетину кордону буде ухвалювати Державна прикордонна служба”, – повідомило агентство.
Повернення жорсткого карантину, за якого знову закриють левову частку закладів, а українців відправлять по домівках – практично неможливе, запевняють OBOZREVATEL співрозмовники в Кабміні. Мовляв, єдина мета карантину – підготувати систему охорони здоров’я. І якщо це не змогли зробити за два місяці, то не зможуть і за чотири.
“Якщо повернемося до повного карантину, це стане вироком для влади. Карантин потрібен був не для того, щоб вірус “пропав” через відсутність носіїв. Це можливість на кілька місяців відтермінувати пік, підготувати медичну систему, знайти кошти й закупити обладнання. Якщо за час жорсткого карантину не змогли підготуватися, це вирок, нарвемося на соціальне невдоволення. Нікому таке не потрібно”, – розповідають співрозмовники.
Директорка Інституту демографії та соцдосліджень, перша жінка-член президії Національної академії наук Елла Лібанова наголосила: якщо людей “не вважати за бидло”, а аргументовано пояснити, навіщо потрібно дотримуватися жорсткого карантину, то виконувати обмеження будуть. Щоправда, водночас учена вважає, що зараз немає причин для різкого посилення.
Питання викликає тільки послаблення частини заходів (таких як відкриття клубів, кінотеатрів, дозволу на обслуговування в середині ресторанів). “Судити треба тільки за відношенням кількості підтверджених діагнозів і кількості проведених тестів. Інших показників статистика не придумала. І це потрібно робити не за один день: реєстрація захворювань не відбувається того ж дня, коли й тест. Я не можу сказати, що ситуація катастрофічна. З огляду на те, що відбувається у світі, ситуація нормальна”, – говорить OBOZREVATEL Лібанова.
Шукайте деталі в групі Facebook