Очікується фінансова підтримка закладів освіти у малонаселених пунктах, – МОН
Крім фінансування, першочерговою є також розробка програм освітньої підтримки.
Необхідно застосувати певні коригуючі підходи для фінансування освіти у місцевостях з наднизькою густотою населення (де на великій території проживає мало людей, – ред.). Про це розповіла Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад під час зустрічі з керівниками місцевих органів управління освітою Чернігівської області.
Сьогодні ми проїхали 9 шкіл Чернігівської області. Серед них – заклади, де навчаються 42 учні, 40 учнів, що, звісно, дуже мало. І ми бачимо, що у разі вашої області це не результат неефективності, бо тут закрито дуже багато шкіл і ви активно працюєте з мережею. Основна проблема – густота населення, – зазначила Ганна Новосад.
За словами Міністерки, у цьому регіоні фізично мало людей: є райони, де живуть 7 людей на 1 кв. км. Відстані між маленькими школами такі, що жителі фізично не можуть возити учнів.
Ми маємо врахувати, що в Україні є такі регіони, і застосувати до них певні коригуючі коефіцієнти при фінансуванні, – наголосила пані Новосад.
Вона додала, що, крім фінансування, першочерговою є розробка програм освітньої підтримки для таких закладів.
Основний виклик для малокомплектних шкіл – це якість освіти в них. Ми маємо працювати з учителями та давати дітям в таких закладах більше можливостей, щоб вони могли отримувати кращі знання та навички, – підкреслила Міністерка.
Нагадуємо, що нещодавно Ганна Новосад на зустрічі з Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто акцентувала увагу на тому, що «ми закриваємо політичні дискусії щодо мовного питання для шкіл із мовою навчання нацменшин і зосереджуємося на роботі з вчителями та методистами».
Шукайте деталі в групі Facebook