facebook

“Пусті вулиці, паніка та хаос”: українці розповіли про життя в китайських містах, які охопив смертельний вірус

В Китаї, який потерпає від смертоносного вірусу 2019-nCoV, залишилося чимало українців. Деякі з них розповіли, як живе країна в умовах швидкого розповсюдження інфекції від якої досі не знайшли вакцини.

Українська модель Олександра Волкова виявилася заручницею в місті-осередку вірусу Ухань, яке буквально ізолювали від всього світу. Вона в коментарі BBC Україна розповідає, що чула про нетипову пневмонію ще з минулого року, але всі китайці були тоді спокійні. Про це пише ТСН.

Дівчина родом із міста Виноградів (Закарпатська область) зізнається, що паніка почалася в 20 числах січня.

“23 січня ми прокидаємося і отримуємо повідомлення на телефони, що від 10 ранку громадський транспорт закритий, аеропорти та вокзали теж. Ухань ізолювали, тобто ввели карантин. Почалася паніка, ми почали дзвонити своїм керівникам. Вони кажуть: сидіть вдома і нікуди не виходьте, запасіться про всяк випадок їжею, адже невідомо, коли в магазин завезуть продукти”, – розповідає Олександра.

За словами українки, полиці магазинів вже напів порожні, а на вулицях майже немає людей. Є лише крупи, зокрема, рис, мало овочів. А з овочів вдалося знайти лише редьку і часник.

“Аптеки теж відчинені, але ти не можеш зайти всередину, вхід перегородили столами, тому ти можеш тільки біля входу попросити щось, щоб тобі продали. Вулиці пусті, люди не виходять, центр абсолютно вимер – там немає нікого. Пересуватися між районами не можна, вони ізольовані. Виїхати з міста теж не можеш. Ми цілими днями сидимо вдома, виходимо лише в магазини”, – додала вона.Олександра каже, що в центрі Уханя “переповнені лікарні, багато хворих, не вистачає масок, хаос”. В місті нібито організовують дружини, які вирішують чи пропускати людину до лікарні чи ні, адже всі вони переповнені.

Читайте також:  Хотіли нелегально потрапити в Чехію: у Польщі затримали майже 20 українців

В українському посольстві дівчині своєю чергою сказали, що “поки про евакуацію не йдеться”.

Інший українець Дмитро Яцковський з міста Ланьчжоу (провінція Ганьсу) в коментарі виданню розповідає, що у них все спокійно і паніки практично немає.

У період Нового року часто на вулицях мало людей, бо всі роз’їжджаються, навіть самі китайці. Тобто це не дивина.

“В нашому місті вже є зафіксовані хворі. Влада нам порадила без причини не залишати кампус. Його територію закрили, тобто інші люди сюди зайти не можуть. Але я можу виходити і заходити. Всі масові заходи скасували. На вулицях та в магазинах справді всі ходять в масках”, – розповідає він.

Дмитро каже, що лікарні дійсно переповнені, бо влада закликала людей за мінімальних симптомів звертатися до лікарів. А ось з продуктами проблем в місті немає.

“Дуже багато паніки з боку іноземців, які приїхали в цей період до Китаю. Також багато паніки в ЗМІ. Я не читаю новини, але мені постійно дзвонять і питають, що там сталося. Я не побачив якихось кардинальних змін. Єдине – нам сказали, що поки що не буде працювати університет. Іноземні студенти, які тут навчаються, дуже панікують. Я знаю тут кількох людей – в них ніби почалася справжня лихоманка. Вони поводять себе так, ніби вже й захворіли, просять якісь ліки”, – додав українець та зізнався, що також переживає за своє здоров’я, але не панікує.

Українець, який проживає у Пекіні, Андрій Дрофа розповів, що на вулиці столиці просто так ніхто не виходить, а люди залишаються непровінформовані.

“На вулицях ніде нікого просто немає. Окрім прибиральників та якихось служб, які примусово вимушені працювати на вулиці. Ті люди, які є у метро або якимось чином вийшли у справах на вулицях, обов’язково в масках. Перебуваємо у стані хвилювання. Інформації достовірної тут ні в кого не можна дізнатися”, – розповів він.

Читайте також:  Найбільше інфляція вдарила по найбіднішим українцям, доходи яких катастрофічно впали

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.