facebook

Платитимуть в 20 разів більше! У Слузі Народу прийняли жорстке рішення

В Україні штрафи за неправильну стоянку збільшать в десятки разів. Наприклад, зараз водій, який зайняв місця для людей з інвалідністю, повинен заплатити до 1700 грн, а за новими правилами – 34 тис. грн.Разом з тим спростять і процедуру докази того, що порушник дійсно зупинився в недозволеному місці. Відповідні пропозиції розробила група депутатів від “Слуги народу” (законопроект №2628).

Навіщо змінюють правила?

Зараз суди, розповідає юрист Олександр Плахотник, часто підтримують порушників – поліції складно довести, що українець неправильно припаркувався. Якщо міряють рулеткою або фіксують на камеру, служителі Феміди такі докази не приймають.

Та й невеликий штраф в 255 грн особливо нікого не лякає. Щоб виправити ситуацію, законодавці пропонують внести зміни і в розміри штрафів, і в правила фіксації порушення.

Як переглянуть штрафи?

Штрафи за неправильну зупинку – збільшать з 15 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Один неоподатковуваний мінімум – 17 грн. Тобто розмір штрафу збільшиться з 255 до 3400 грн.

Різко зростуть і штрафи за парковку на місцях для людей з інвалідністю. Якщо зараз за таке порушення можуть оштрафувати на 100 неоподатковуваних мінімумів, то за новими правилами – 2000. В абсолютних цифрах зростання складе від 1700 до 34 тис. Грн.

Як тепер будуть доводити провину водія?

Перше – місцеву владу “мотивують” нанести розмітку і встановити камери.

Левову частку зібраних штрафів направлять до місцевих бюджетів. Так, в законопроекті передбачили нововведення до Бюджетного кодексу. 70% від суми зібраних штрафів залишать на місцях, а 30% – передадуть до державного бюджету. Таким чином, місцева влада повинна бути в першу чергу зацікавлена ​​в тому, щоб притягнути порушників до відповідальності, встановити камери і оновити розмітку.

Читайте також:  Штрафи до майже 60 тисяч гривень чекають роботодавців, які не вручають повістки військовозобов'язаним працівникам

Друге – в законі пропишуть право фіксувати порушення за допомогою трьох фотографій.

“При здійсненні фотозйомки обов’язкова наявність не менше трьох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, на яких чітко видно заїзд коліс транспортного засобу до місця (на дорожню розмітку), де зупинка, стоянка транспортних засобів заборонена”, – йдеться в законопроекті.

Третє – місце, де можна зупинятися, позначать жовтим трикутником. І щоб довести, що водій порушив, досить буде всього лише зафіксувати, що колесо “наїхало” на дорожній знак.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.