facebook

Вчителі забили на сполох через скасування надбавок: у “Голосі” пояснили ініціативу

Народні депутати з фракції “Голос” запропонували збільшити робочий час педагогічного працівника до 40 годин на тиждень, а також скасувати доплати вчителям.

Відповідні пропозиції внесені до законопроєкту “Про повну загальну середню освіту” для розгляду його у другому читанні, пише ЦК Профспілки працівників освіти і науки.




“Величезну тривогу викликають наміри окремих народних депутатів України: Совсун І.Р., Піпа Н.Р., Вакарчук С.І., Васильченко Г.І., Лозинський Р.М., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Осадчук А.П., Юрчишин Я.Р., Рахманін С.І., Устінова О.Ю., Стефанишина О.А., Клименко Ю.Л., які у своїх пропозиціях пропонують (поправка 228) у статті 24 законопроєкту встановити норму, що робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи складає 40 годин на тиждень”,
– йдеться у повідомленні.

У профспілці заявили, що це суперечить статті 22 Конституції України, статті 51 Кодексу законів про працю України, Законам “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, а в майбутньому погіршить умови праці вчителів.

Також члени фракції “Голос” запропонували скасувати доплати вчителям за класне керівництво, перевірку навчальних робіт, завідування навчальними майстернями, кабінетами, спортивними залами, за обслуговування комп’ютерної техніки та за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів, завідування бібліотеками, роботу з бібліотечним фондом підручників, підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання “старший учитель”.

У коментарі OBOZREVATEL народна депутатка від політичної фракції “Голос” Інна Совсун пояснила, що скасування надбавки не погіршить умови праці вчителям, а навпаки гарантуватиме вищу зарплату за рахунок підвищення кваліфікації.

“Голос” пропонує єдину ставку заробітної плати, яка залежатиме не від надбавок, стажу, а від кваліфікації вчителя. Відповідно до пропозицій партії, інтерн отримуватиме 8 000 грн, учитель ІІ-ої категорії, одразу після проходження сертифікації, – 10 000 грн, учитель І-ої категорії – 13 000 грн, а вищої – 18 200 грн.

“Ми пропонуємо збільшити обсяг навчального навантаження, але не йдеться про збільшення уроків. Потрібно визнати, що вчителі виконують додаткову роботу, яка не обліковується адекватно”, – наголосила Совсун.

Читайте також:  Японія дала мільярд Україні на зарплати вчителів: скільки та коли прийдуть кошти

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.