“Бунтарі” із Слуг народу одумались: скандальний закон таки прийняли, воля народу
Верховна Рада України від 4 жовтня ухвалила в другому читанні запропонований президентом законопроєкт №1009, який дозволяє прослуховувати народних депутатів без згоди парламенту. Документ був проголосований із кількома правками.
За відповідне рішення проголосували 234 депутати. Також зміни в законодавство дозволяють проводити у нардепів обшуки. Раніше ці пункти вважалися порушенням прав і свобод народного депутата і гарантували йому недоторканність.
Документ презентував глава комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський від партії “Слуга народу”.
Найважливіші зміни:
НАБУ і ДБР можуть самостійно знімати дані з транспортних телекомунікаційних мереж в рамках проведення негласних слідчих і розшукових дій.
З Кримінального процесуального комплексу вилучили так звані правки Лозового про порядок обчислення і продовження термінів досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.
Слідчий суддя і суд при постановленні рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою мають право не визначати розмір застави в розслідуваннях тяжких та особливо тяжких корупційних злочинів.
Раніше через цей законопроєкт розгорівся скандал. Парламентарі почали голосувати у першому читанні, однак у цей момент стало відомо, що питання зняли з розгляду через порушення регламенту. Коли Разумков закликав зупинити голосування, деякі депутати вже встигли зробити вибір.
Як виявилося, виступили не всі охочі.
Водночас, зазначимо, що у “Слузі народу” не виключають скасування норми про прослушку нардепів після ухвалення закону.
Норма законопроекту 1009, який передбачає надання повноважень для НАБУ і ДБР для прослуховування і дозвіл Генпрокуратури на прослуховування народних депутатів, може бути переглянута уже після ухвалення закону.
Про це голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів журналістам в кулуарах парламенту.
“Побачимо це – обшуки і прослушка нардепів за поданням ГПУ і без погодження в парламенті в дії. Якщо це не працює, то ми тоді переголосуємо і змінимо ці правки назад”, – зазначив Арахамія.
За його словами, згідно з чинним законодавством, в результаті складної процедури узгодження питання прослушки чи обшуку парламентаря їх сенс втрачався, оскільки нардеп уже був попереджений і поводив себе “тихо”.
Саме цим, на думку Арахамії, і пояснюється мала кількість справ щодо народних депутатів.
Шукайте деталі в групі Facebook