facebook

Добро у пам’ять. Родина загиблого Віталія Яремчука перетворила горе на благодійність

Коли Віталій Яремчук загинув у ДТП, горе мотивувало його родину до добрих справ. Нині благодійний фонд «Карпатський благочин імені Віталія Яремчука» допомагає тим, хто цього потребує.



Минулого тижня подарунки від фонду отримали прикарпатські діти-сироти та напівсироти, пише Репортер.

Не сидів на місці

Віталій Яремчук народився у Франківську 11 жовтня 1982 року. Навчався у Києві на юриста міжнародного права, брав участь у двох революціях, був членом суспільно-культурного товариства «Гуцульщина», депутатом міськ­ради Яремче, продюсером фільму «Солодка Даруся» – на місці, кажуть, ніколи не сидів.

«Я був щасливий, що у мене такий син, – говорить батько Віталія Василь Яремчук. – Ми з ним були друзями. Усім, хто з ним спілкувався, було комфортно й цікаво. Він часто їздив по світу, мав багато знайомих і друзів».

У 2015 році Віталій Яремчук разом з дружиною Ксенією Крилюк переїхав у США, мешкали у Філадельфії. 10 липня 2017 року Віталій загинув у ДТП.

«Аварія сталася в околицях Нью-Йорка. Віталій вийшов на дорогу, а молода американка, недосвідчена за рулем, збила його. Віталік не вижив», – говорить батько.

Щоб боротися з болем

Благодійний фонд створили Василь Яремчук, депутат обласної ради трьох скликань, та його друзі ще у 2005 році на своїй малій батьківщині у Микуличині.

«Там мешкала дівчинка з інвалідністю, Надія Вербіцька. Вона захворіла, відмовили руки й ноги, – розповідає Василь Яремчук. – Дитина дуже хотіла відеомагнітофон, щоб дивитися фільми, і автомобіль, щоб батько міг її кудись возити. Куди б я не звертався, нічого не можна було зробити. Тоді ми з друзями створили фонд і купили ці речі».

Читайте також:  Сьогодні в Івано-Франківську стартує опалювальний сезон

Згодом до фонду приєднався і Віталій Яремчук. Втім, після кількох благодійних справ фонд помалу занепав, його навіть думали закривати. Але після трагедії з сином батько вирішив, що допомога іншим – найкраща пам’ять для нього.

«Коли його привезли в Україну, щоб поховати, ми сиділи з Ксенією і розмовляли, нам був світ не милий, – розповідає Василь Яремчук. – У мого сина завжди було бажання жити, творити, допомагати. Тому вирішили реорганізувати фонд, набрати нову команду і назвати його в пам’ять про Вітальчика. Так стає легше боротися з болем».

Людей набрали із близьких і друзів. Очолила фонд Ксенія Крилюк, яка мешкає у Філадельфії, вона – почесний президент. Директор фонду – Христина Скірчук-Підлетейчук. Кошти на допомогу переважно збирають серед діаспори, найчастіше знайомих Віталія, а вже в Україні направляють допомогу тим, хто потребує.

Реорганізований фонд працює з 2017, минулоріч привезли подарунки дітям-сиротам на Різдво, цьогоріч – на День Валентина. Дату обрали, бо треба було дочекатися речей із США, крім того, на Різдво і Новий рік у дітей і так багато подарунків від різних організацій.

Цьогоріч заморські подарунки вручили дітям-сиротам і напівсиротам у Микуличині, Татарові та Івано-Франківську. Дарували рюкзаки, у яких – шапки, куртки, светри, блокноти, ручки, пластилін, олівці, розмальовки, цукерки. Для кожного підбирали окремо, залежно від віку і статі.

«Усім дітям однаково потрібна любов, але коли я бачу цих дітей без батьків, уявляю, як їм нелегко, – каже працівниця фонду Оксана Пазенюк. – Ми плануємо допомагати не лише сиротам, а ще й діткам, які хворіють, лежать у лікарнях, не мають можливості купити ліки. Також цього року відвідаємо двох дівчаток у лікарні, які постраждали від того, що у них вдома вибухнув газовий балон».

Читайте також:  У мережі з’явився офіційний кліп представниці України на дитячому Євробаченні-2018: опубліковано відео

Гроші на подарунки збирали у США, там же всі речі купувала та упаковувала Ксенія Крилюк. Вручали подарунки члени «Карпатського благочину», зокрема брат Віталія Ярослав і франківські семінаристи. Загалом подарунки отримали 68 дітей, з них 32 з Івано-Франківська.

Допомогти благодійному фонду робити добрі справи можна, перерахувавши гроші за такими реквізитами:

Отримувач: БФ «Карпатський благочин пам’яті Віталія Яремчука»

Код ЄДРПОУ: 35277243

Банк отримувача АТ «Ощадбанк»
МФО 336503

Призначення платежу:
благодійна пожертва

Розрахункові рахунки:

№ 26005300033564 (гривні)

№ 26004301033564 (долари)

№ 26003302033564 (євро)

В неділю ліплять вареники

У франківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації зараз мешкає 32 дитини. Усі мають маму і тата, але у них тимчасово відібрали батьківські права. За правилами, діти перебувають у центрі до дев’яти місяців, а потім їх або забирають батьки, або віддають на всиновлення чи опікунство. Останніх випадків значно більше – десь 90 %.

«У кожного з дітей є свій час перебування. Наприклад, дають три місяці, якщо батьки не виправилися – продовжують термін, – говорить Василь Серденько, директор цент­ру. – Час дається на те, щоб зробити ремонти, перестати пити, привести себе в порядок і почати займатися вихованням дітей. Потім служба у справах дітей робить обстеження побутових умов і приймає рішення».

Після прибуття дитина перебуває у карантинному ізоляторі, її обстежують медики. У всіх дітей, які прибувають у заклад, – психотравми, тому з ними працюють психолог або психіатр.

У центрі перебувають діти з Прикарпаття, проте, бувають і з інших областей, навіть з інших країн, які тікали від батьків. Переважно батьківські права тимчасово відбирають через пияцтво. За правилами, у центрі соціально-психологічної реабілітації можуть мешкати діти від 3 до 18 років, але бувають і менші, щоб не відділяти їх від братів та сестер.

Читайте також:  “Збирався пройти 100 кілометрів по морозу”: під Києвом відшукали зниклого 13-річного хлопчика

«У нас цілодобове перебування, п’ятиразове харчування. Ми стараємося наблизити умови перебування до домашніх: у неділю варять борщ, усі гуртом ліплять вареники, – каже Василь Серденько. – Діти ходять у 17 школу: вихователь веде туди дітей і забирає після навчання. Минулого року до нас на благодійних засадах приходили репетитори, то діти вступили в різні коледжі та училища».

***

Для всіх мешканців центру, особливо маленьких, дбайливо упаковані портфелі, повні подарунків і солодощів, – важлива подія. У дітей горять очі, коли їх по черзі викликають на середину залу, потім вони засоромлено тягнуть до своїх місць важкі портфелі. Це добра справа і добра пам’ять про Віталія Яремчука.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.