facebook

Що повинен мати турист у поході в гори взимку? Радить гірський рятувальник Василь Фіцак

У калуському Центрі громадських ініціатив «Вільний простір» відбувся семінар на тему: «Безпека туриста зимою в українських Карпатах».

Головний спеціаліст з розвитку туризму в управлінні економіки Калуської міськради Віктор Павлів ознайомив присутніх із витягами із законодавства щодо туризму в Україні. Він наголосив, що мандрівники, які збираються в похід, повинні мати портативні рації із налаштованим п’ятим каналом. Адже таким способом легше уникнути різних непередбачуваних ситуацій. Також він закликав при виборі гіда ознайомитися із відгуками про нього в інтернеті, інформують “Вікна”.



Начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак детально розповів про підготовку до зимового походу, ризики та відповідальність керівників за свою туристичну групу.

За його словами, найбільшими ризиками в зимовий період є низькі температури, обмежена видимість і лавинно-небезпечні осередки (в Карпатах їх більше 600). Тому будь-яку подорож необхідно планувати. Спочатку визначається маршрут, його складність, сезонність і протяжність. Важливим кроком є реєстрація туристів в пошуково-рятуваних відділеннях. Адже часто люди цим пунктом нехтують і у форс-мажорних обставинах їх неможливо віднайти.

У кожного мандрівника взимку має бути намет, пальники, якісний штормовий одяг, дві пари рукавичок, шапка, термобілизна, окуляри як захист від сонця та від вітру, бахіли. Також він повинен бути забезпечений GPS навігацією, ліхтариком із двома запасними комплектами батарейок, хорошим збалансованим харчуванням, достатньою кількістю води, ножем, сірниками, аптечкою та лавинним спорядженням: зондом, лопатою і піпсом. Гід групи завжди повинен пересвідчуватися у наявності і справності групового спорядження туристів.

Щодо медичної аптечки Василь Фіцак зазначив, що вона повинна складатися із знеболюючого, перев’язувальних, стерильних пакетів, термопокривала. Останні можна використовувати ще й у якості носилок.


Також він додав, що іноді туристи не беруть ліків із запасом:

Читайте також:  3аслужений лікар України Ольга Голубовська назвала найбeзпечнішу вaкцинy

“Індивідуальні аптечки людей складаються із двох «вирізаних» таблеток, анальгіну, валідолу. А коли трапляються неприємні інциденти з групою, то декілька учасників потребують допомоги і цих медикаментів буває недостатньо”.

Підсумував зустріч турист Орест П’єх, який поділився власним досвідом від подорожей.

Враженнями від семінару поділився в соцмережі краєзнавець Андрій Костишин:

“Вчора після роботи потрапив на дуже хороший, пілотний в даному напрямку, захід у Калуші – “Безпека туристів в горах взимку”. Звісно, на такі зустрічі в мене свій інтерес (поки не провідник я в горах), але…
За дві години встиг нарешті вживу познайомитися з людьми, які з усіх сил і не безуспішно намагаються відродити потенціал Калуша, як туристично привабливого міста і з якими давно знайомий і переписуємося у фб — Віктором Павлівим та Василем Фіцаком. Послухав про специфіку роботи і надання допомоги в горах від Василя, який є керівником пошуково-рятувального загону з базою на горі Піп Іван, цікаві юридичні, практичні нюанси та корисні телефони і радіочастоти від Віктора, який є не тільки функціонером а й організатором сплавів на водних плавзасобах і на додаток — розуміння організації процесу підготовки від ветерана Ореста П’єха.
Одним словом, дякую за цю теплу та інформативну зустріч і причину вирватися до рідного міста хоча б на декілька годин”.

Шукайте деталі в групі Facebook