Трудова міграція в Росію: зона небезпеки для українців
Російська агресія в Україні триває уже майже 4 роки. При цьому, в нашій країні досі існує певний дисонанс – поки одні їдуть добровольцями на Донбас, інші вщерть заповнюють поїзди та автобуси на заробітки в РФ. При цьому, останні часто навіть не усвідомлюють, що піддають себе не меншій небезпеці, ніж військові на Донбасі.
Статистика показує, що досі близько 20-30 % українських заробітчан на роботу їздять у Росію. Але вже там місцева поліція може без будь-яких вагомих причин затримати громадянина України і кинути за ґрати. Так, в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської є близько сотні звернень від українців, які виїхали на заробітки до РФ і потрапили до місцевих в’язниць.
“Зрозуміло, так, гроші, економічний стан в державі. Але це небезпечно у випадку, якщо ви їдете на територію Російської Федерації, ви маєте розуміти ризики. Така роз’яснювальна робота обов’язково має бути проведена”, – розповіла омбудсмен.
Для прикладу, в Ростові громадянина України Романа Терновського було затримано Слідчим комітетом Росії. Його звинуватили у причетності до «Правого сектору» та в терористичній діяльності. Російський суд запроторив його в СІЗО на два місяці.
Існує для українців й інша небезпека – російські спецслужби часто схиляють громадян України до зради Батьківщини та шпигунської діяльності на користь РФ. Задля здобуття інформації стосовно прізвищ командирів, чисельності, озброєності та дислокації військових частин, що задіяні у проведенні АТО, російські прикордонники разом із співробітниками ФСБ заохочують перевізників до регулярного направлення у Росію нелегальних мігрантів з України, яких згодом самі ж затримують та допитують на кордоні.
Таким чином, замість того щоб протидіяти нелегальній міграції, росіяни стимулюють її, використовуючи як засіб отримання від безправних мігрантів цінних розвідданих.
Зокрема, один із мешканців Тернопільщини після повернення з Росії розповів про те, як російські правоохоронці затримали його та намагалися завербувати для перевезення мігрантів з України.
Для власної ж безпеки українським громадянам потрібно відмовлятися від заробітків у Росії. Посилена євроінтеграція України дає можливість шукати робочі місця в ЄС.
Катерина Солодка – спеціально для “Український Простір Прикарпаття”
За матеріалами:
http://svitua.com.ua
http://www.dw.com
https://tsn.ua
http://nv.ua
Шукайте деталі в групі Facebook