facebook

Відомий директор школи в Україні висловився про перевантаження педагогів

Про перевантаження педагогів висловився відомий директор школи в Україні Дмитро Ламза.




Свою думку він написав у Facebook.

“Не буду мовчати, бо треба говорити! Сучасна освіта стикається з низкою викликів, серед яких головним є перевантаження педагогів. Вчителі змушені проводити додаткові уроки, готувати учнів до олімпіад, займатися позакласною діяльністю та виконувати адміністративні завдання поза своїм робочим графіком. Але чи виправдана така практика, яка часто залишається без належної оплати? І чи потрібна заборона овертайму для освітян?”, – йдеться у повідомленні освітянина.

За словами Дмитра, реальність така, що багато освітян працюють понаднормово через недофінансування шкіл, високі суспільні очікування та недостатню законодавчу регуляцію. Це призводить до хронічної втоми, професійного вигорання та зниження якості викладання. Вчителі, які перебувають у постійному стресі, не можуть ефективно навчати учнів, а їхнє особисте життя страждає.

“Чи платять вам за виходи в неробочий час, вихідні, свята та інше? Переконаний, що зараз цей допис читають освітяни, які за заміну уроків не отримують оплату! Можливо, ви скажете у виправдання, що зараз війна. А хто ж подумає про психічне і ментальне здоров’я «не втомлених» освітян, які працюють з дітьми? Адже сьогоднішні діти – це наше продовження в майбутньому. Я пропоную кілька способів вирішення проблеми, а саме: чітке регулювання робочого часу, справедлива оплата за понаднормову роботу, оптимізація навантаження та забезпечення психологічної підтримки. Ці способи можуть допомогти повернути баланс у систему освіти”, – зазначив він.

На думку директора школи, категорична заборона овертайму для освітян – це важливий крок до захисту їхніх прав і створення умов для якісного навчання. Потрібно створити всі умови для того, щоб вчитель не залишався на роботі після уроків, а поспішав додому до родини, до дітей, мав змогу відвідати театр або ресторан!

Читайте також:  У кого перевага? Як директори мають розподіляти робочі години учителів/вихователів у спірних випадках

“Освіта – це спільна відповідальність, і суспільство повинно усвідомити, що інвестиції у вчителів є інвестиціями в майбутнє країни. Агов! Люди! Схаменіться! Хто далі буде працювати в освіті? Потрібно змінювати підхід до освітянської спільноти і працювати разом, засукавши рукава. Для цього не треба багато грошей, а просто приділяти більше уваги педагогам, особливо унормуванню робочого часу вчителя! Колеги, не мовчіть, напишіть у коментарях, чи працюєте ви після уроків і чи є у вас овертайм”, – резюмував Дмитро Ламза.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.