Повістки почали надсилати через Viber: адвокати розводять руками – все законно
Повістки почали розсилати через Viber, що відбувається
На початку жовтня в Україні скоротили терміни прибуття військовозобов’язаних на порядку денному. Також є зміни до деяких нормативно-правових актів щодо мобілізації. Зокрема, щодо належного вручення повістки та інформування людини про необхідність з’явитися до ТЦК та СП. Про це розповідає РБК-Україна.
Чи вважається повідомлення на Вайбер законним способом сповіщення про порядок денний?
Радикальні зміни відбулися у порядку вручення повісток та факту належного повідомлення особи, нагадує адвокат Дмитро Кушнаренко.
“Тепер у разі отримання поштовим відділенням повісток від ТЦК (листів з повістками) працівники поштового відділення протягом трьох днів повинні здійснити належне інформування та повідомлення адресатів усіма доступними методами”, – говорить він.
Поряд зі звичним залишенням конверта у поштовій скриньці або особистим врученням, адресату також може надходити смс-повідомлення від оператора поштового зв’язку Укрпошти (зокрема на Вайбер).
“У адресата є три дні, щоб забрати кореспонденцію. Через три дні, навіть у разі, якщо адресат не отримає листа, вважатиметься, що він поінформований належним чином”, – пояснює фахівець адвокат адвокатського об’єднання “Актум”.
Усі ці нові правила регламентовані відповідно до “Порядку проведення призову громадян на військову службу з мобілізації, на особливий період”, затвердженої постановою Кабміну від 16.05.2024 р. №560.
Також Кабмін також ухвалив Постанову №1134, змінивши терміни на прибуття до ТЦК та СП. Наразі це не 14 днів. Сім днів для прибуття до ТЦК та СП надається людині, якщо вона проживає в обласному центрі. Десять днів – особі, яка проживає в інших населених пунктах області.
“Зауважу, що кожен військовозобов’язаний має обов’язок повідомляти про зміну фактичного місця проживання, тому військовозобов’язані (у тому числі і ВПО) повинні повідомляти нову адресу свого місця перебування”, – додає юрист.
Якщо людина фактично проживає за іншою адресою і при цьому не повідомила про це ТЦК та СП, але повістка була відправлена за відомою ТЦК адресою, то вона все одно вважається врученою, а людина – належним чином поінформованою.
“Потрібно пам’ятати, що за порушення правил військового обліку, зокрема щодо повідомлень про зміну місця проживання, також передбачено відповідальність”, – зазначає експерт.
Шукайте деталі в групі Facebook