Дистанційне навчання планують повернути: коли школи відправлять дітей додому
Українські школи готуються до можливих зимових відключень електроенергії, забезпечуючи генератори та адаптуючи розклад уроків, з можливістю переходу на дистанційне навчання у разі потреби.
Як повідомляє Міоносвіти, приблизно 80% шкіл тепер мають генератори, проте їхня здатність підтримувати роботу під час відключень багато в чому залежить від систем опалення.
Заступник міністра Андрій Сташков зазначив, що школи, оснащені як генераторами, так і власними котельнями, краще підготовлені до забезпечення постійного тепла та світла.
Але школи, які залежать від централізованого опалення, особливо у великих містах, можуть мати проблеми, якщо централізовані системи не зможуть працювати під час відключень. Це може призвести до того, що деякі навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання, якщо вони не зможуть підтримувати адекватну температуру у приміщенні чи освітленні.
В даний час близько 7600 шкіл мають деяку можливість працювати під час відключень електроенергії, і очікується, що ця кількість зростатиме в міру продовження підготовки.
МОН рекомендує школам коригувати час уроків відповідно до світлового дня, щоб максимально використовувати природне освітлення та скоротити залежність від штучного освітлення.
У разі серйозних відключень електроенергії школам рекомендується підтримувати стабільну температуру, а в критичних ситуаціях може знадобитися перехід на онлайн-навчання.
Шукайте деталі в групі Facebook