facebook

Вже не всі зможуть купити: в Україні дико подорожчає хліб – ціни на продукт №1 доведуть до істерики

Останнім часом ціни на продукти в Україні б’ють усі рекорди. Практично кожен день у магазині раз у раз “скаче” ціна на різні товари, що око звичайного покупця не встигає звикнути до цифр. І якщо без інших продуктів можна легко обійтись, то без хліба в українській родині – ніяк.



Докладніше про те, що в Україні аномально зросте у ціні хліб, інформує Обозреватель.

Повідомляється, що у листопаді ціни на хліб в Україні можуть зрости на 10-15% через збільшення витрат на сировину та енергоресурси, що може призвести до дефіциту продукції.

Як повідомляє Юрій Дученко, президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії “Київ Хліб”, основна причина подорожчання – дефіцит продовольчої пшениці на внутрішньому ринку. Запаси зерна минулих років вичерпані, а новий урожай у значній частині йде на експорт, що підвищує ціни на сировину.

З жовтня хліб вже подорожчав на 5-10%, але це не компенсувало збільшених витрат. Зростання витрат пов’язаний не лише з подорожчанням борошна, а й зі збільшенням вартості упаковки, логістики та енергоресурсів.

Зокрема, борошно подорожчало на 11%, упаковка — на 10%, логістика — на 8%, а вартість газу та електроенергії — на 11%. що викликає дефіцит продукції на полицях магазинів.

Підвищення цін також пов’язане з інфляцією та девальвацією гривні. Національний банк України прогнозує прискорення інфляції протягом найближчих місяців через зростання витрат на оплату праці, електроенергію та інші послуги, що вплине на ціни на базові продукти, включаючи хліб.

При цьому попит на хліб в Україні поступово знижується: за останній рік споживання зменшилося на 5%. Це пов’язане з тим, що люди починають економити після підвищення цін, проте потім попит стабілізується.

Читайте також:  Буханець за 28 гривень: в Україні стрімко зростуть ціни на хліб, названо причини та терміни

У 2025 році очікується подальше подорожчання хліба через нестабільність ринку продовольчої пшениці та збільшення витрат на виробництво. Залишається сподіватися, що наступного року в Україні буде добрий урожай пшениці, і тоді ціни на хлібобулочні вироби почнуть знижуватися.

Шукайте деталі в групі Facebook

Теги: ,

Джерело.