facebook

У МОН пояснили, хто з вчителів не отримає відстрочку

Згідно з чинним законодавством, деякі викладачі мають право на звільнення від мобілізації
Чимало вчителів в Україні мають право на відстрочку попри воєнний стан та загальну мобілізацію. Проте все ж деякі категорії освітян можуть бути призвані на військову службу.




Про це розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Які вчителі не отримають відстрочку
Андрій Сташків наголосив, що не всі вчителі, які зараз працюють в школі, мають право на відстрочку, а лише ті, хто мають більше ніж 0,75 ставки навантаження.

Зокрема ті, хто буде перебувати в кадровому резерві, не матиме навантаження – відповідно, і права на відстрочку.

Що відомо про кадровий резерв
Зазначено, що кадровий резерв уже розроблений, але поки що не функціонує повноцінно, тому що його створювали під деокуповані території у 2023 році.

“Зараз вже є напрацьовані певні зміни, вони на погодженні у Міністерства фінансів”, – розповів заступник міністра освіти і науки.

Так ці зміни передбачають, що до кадрового резерву зможуть потрапити вчителі, які, внаслідок різних причин та обставин, втратили кількість годин в школах.

За такими викладачами буде збережена заробітна плата і місце роботи у таких випадках:

школа відновить свою роботу;
з’являться учні і навантаження.
“Поки вчителі перебуватимуть у кадровому резерві, для них буде проводитися навчання. Ми плануємо запустити курси, щоб вони зберігали свою педагогічну майстерність і могли працювати, зокрема, на деокупованих територіях, коли нам доведеться модифікувати програми для роботи з тими учнями, які досі там залишаються”, – розповів Сташків.

Згідно з його слів, водночас у кадровий резерв зможуть потрапити всі охочі вчителі, готові працювати на деокупованих територіях.

Читайте також:  Що потрібно знати вчителю про підвищення кваліфікації: пояснення експерта

Чи зберігається зарплатня за мобілізованих вчителем
У разі мобілізації вчителя чинним законодавством передбачено збереження його робочого місця та посади, аби він змін повернутися до навчального закладу після демобілізації.

Проте закон не зобов’язує роботодавця продовжувати виплачувати зарплатню мобілізованому співробітнику. Тут рішення залишається на розсуд роботодавця.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.