facebook

Через 3 роки старшокласники навчатимуться вже у нових типах закладів освіти

З 2027 року в Україні запровадять трирічну профільну середню освіту для 10 – 12 класів.




Учні підуть у нові типи закладів освіти: академічні ліцеї та професійні коледжі.
Нові стандарти передбачатимуть профільні програми, базовий компонент, поглиблене вивчення предметів та можливість вибору.
З’явиться додатковий 10-й клас як адаптаційний рік, щоб учні навчалися 12 років.
Міністерство освіти планує покращити підготовку учнів до вибору майбутньої професії та адаптувати освіту до змін на ринку праці.

З 2027 року в Україні запровадять трирічну профільну середню освіту. Зміни відбудуться щодо 10 – 12 класів.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, у яких нових типах закладів освіти навчатимуться учні. А також уточнив особливості реформи.

Де навчатимуться старшокласники
Посадовець зауважив, що у 2027 році учні, які підуть у 10 клас, матимуть новий тип закладів освіти:

академічні ліцеї;
професійні коледжі.
У цих закладах вони здобуватимуть освіту за новими стандартами. Стандарт, який затвердить найближчим часом Кабмін, передбачатиме нові підходи до організації освітнього процесу.

Тобто старша профільна школа матиме профіль – це окремо визначені навчальні програми, які матимуть ядро, базовий компонент і поглиблене вивчення окремих предметів, а також – певну кількість годин на вибір, коли учень взагалі зможе вибирати сам ті предмети, які він хоче вивчати,
– заявив Сташків.

Це одна особливість. Другою, за словами заступника очільника МОН, стане те, що з’являється додатковий рік.

Це – 10 клас, адаптаційний рік. Учні навчатимуться вже 12 років, а не 11, що в принципі й відбувається у багатьох країнах ЄС та світу, де середню освіту здобувають не 10 – 11 років, а 12, а то й більше,
– уточнив посадовець.

Читайте також:  Менше уроків при змішаній формі: Шкарлет зробив заяву про організацію навчального процесу

Школи повинні допомагати обирати професію
У МОН зазначали, що учні в Україні практично не мають впливу на те, що вивчати. За гуманітарними профілями здобувають освіту приблизно 70% учнів. Школам не вистачає матеріально-технічних ресурсів, щоб підвищити якість освіти за природничими та IT-профілями.

Натомість школи повинні допомагати молодим людям робити вибір майбутньої професії. Ринок праці при цьому змінюється, тому країна не може у час війни вкладати кошти в освіту людей, які в майбутньому не працюватимуть за спеціальністю.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.