facebook

Реформа старшої школи: чи можна буде обирати предмети у кожному класі

Реформа старшої школи: чи можна буде обирати предмети у кожному класі



З 2027 року в Україні буде впроваджена трирічна профільна середня освіта.
Заступник міністра освіти підтвердив, що учні зможуть обирати предмети у кожному класі.
Кількість обраних предметів буде залежати від конкретного закладу освіти та профілю учня.
Нова система передбачає курси поглибленого вивчення, наприклад, англійську для фізиків, які учні можуть обирати.
До 1 вересня 2024 року планується затвердження планів формування мережі закладів освіти, враховуючи наближеність до місць проживання учнів.

З 2027 року Міносвіти України втілюватиме трирічну профільну середню освіту. А вже наступного року запустить пілотний проєкт.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, що кількість предметів у старшій школі зменшать. І уточнив, чи можна буде їх обирати щороку.

Предмети можна буде обирати у кожному класі
Посадовець каже: скільки можна буде обрати предметів, залежатиме від конкретного закладу освіти та профілю, у межах якого навчатиметься учень.

Якщо говорити в загальному про стандарт і типовий навчальний план, який є у 10 класі, – це 33% від загальної кількості на вибір, а в 12 класі – це вже 66% від загальної кількості годин,
– уточнив заступник міністра.

Так, учень, за його словами, обирає профіль, коли йде навчатися в академічний ліцей, до прикладу, а предмети на вибір може обирати щороку.

Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні “Оптіма”, якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.
При цьому ми хочемо зробити так, щоб це були окремі курси, наприклад, умовно, курси поглибленого вивчення англійської мови. Їх школяр зможе обирати навіть в 12 класі, якщо він захоче ще додатково вивчити англійську мову, зокрема якісь її особливості, наприклад, англійську для фізиків,
– резюмував заступник Лісового.

Читайте також:  1,5 мільярда на НУШ, реформа дошкілля, осучаснення шкіл: Як зміниться система освіти України

У МОН при цьому зазначали, що до 1 вересня 2024 року в Україні мають затвердити плани формування мережі закладів освіти. Враховуватимуть наближеність закладів освіти до місць проживання учнів. Експерти пропонують такі показники: 30 кілометрів до ліцею для підвезення дітей і проживання при ньому, 10 кілометрів – для щоденного добирання.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.