У Китаї бушує стелс-омікрон. Його не беруть китайські вакцини
У Китаї спостерігається найсильніший спалах захворюваності на коронавірус COVID-19 від початку пандемії, він пов’язаний зі “стелс-омікроном”, який поширюється швидше за оригінальний “омікрон”.
Про це повідомляє агентство Associated Press.
У понеділок влада Китаю повідомила про 1337 нових випадків захворювання коронавірусом у десятках міст країни. Більшість заражень було виявлено у провінції Цзилінь, там виявили 895 випадків зараження. Також у місті Шеньчжень на півдні країни, де в неділю ввели локдаун, виявили 75 нових випадків, також 41 новий випадок виявили у Шанхаї.
На день раніше в країні було виявлено близько 1,9 тис. нових випадків зараження вірусом.
У великих містах частково заборонено виходити з дому. У деяких містах заборонено навіть виходити на балкон своєї квартири. Виходити з дому за продуктами можна один раз на два дні лише одному члену сім’ї. В окремих випадках отримати продукти можна лише через службу доставки та волонтерів.
Захворюваність у Китаї почала зростати на початку березня. У більшості випадків виявляється варіанти штаму BA.2, відомого також як “стелс-омікрон”, який поширюється швидше за оригінальний “омікрон”.
Китай залишається однією з небагатьох країн світу, яка дотримується політики “нульової терпимості” до COVID-19. Це означає обмеження поширення вірусу через суворі “локдауни” та обов’язковий карантин для тих, хто вступав у контакт з інфікованими громадянами. Політика була частиною підготовки до 24-х зимових Олімпійських ігор, які пройшли в Пекіні з 4 по 20 лютого 2022 року, проте влада вирішила продовжити її й після закінчення Ігор.
За весь період пандемії в Китаї було виявлено близько 117 тис. випадків зараження коронавірусом та понад 4,6 тис. смертей від наслідків захворювання.
Як повідомляло видання Bloomberg, дослідження проведене в університеті Гонконга вказувало, що первинна вакцинація двома дозами вакцини CoronaVac, виробленої китайською компанією Sinovac, не дає достатньої кількості антитіл проти нового штаму «омікрон», що вирізняється вищою від усіх попередніх штамів заразністю і небаченою досі швидкістю поширення. Аналогічно низька ефективність й інших китайських вакцин, якими переважно щеплене населення країни.
Шукайте деталі в групі Facebook