facebook

Звичний освітній процес в Україні може бути зірвано. Ми на порозі дистанційного навчання на невизначений період

Освіта на порозі нового періоду дистанційного навчання через COVID-19. Поки ми всі переживаємо через геополітичну напруженість, інша війна, яку ми ведемо вже два роки з грізним і небезпечним ворогом, набирає обертів знову.



Останні кілька тижнів ми спостерігаємо новий виток зростання кількості захворювання на COVID-19 по всій Україні. І це не дивно. Якщо подивитися на те, як розвивалися події у Франції чи США, які демонструють високі показники захворювання вже кілька тижнів, навіть попри вищий рівень вакцинації, цілком очевидно, що така ситуація була прогнозованою і для України, де значно нижчий рівень вакцинованих, особливо після свят, коли багато українців подорожували, приїжджали додому на свята з Європи або відпочивали разом із друзями чи родичами. До прикладу, в сусідній Польщі кількість нових випадків заражень сягнула понад 40 тис. на добу.

Наприкінці минулого тижня Україна вже досягла рівня понад 22 тис. нових випадків COVID-19. І схоже, якщо подивитися на динаміку інших країн, Україну досі чекає попереду значне зростання кількості нових випадків захворювань на коронавірус.

Як країни реагували на зростання кількості нових випадків коронавірусу через штам “Омікрон” та значне зростання захворювань саме у дітей? Польща ще у грудні минулого року запровадила дистанційне навчання через значне поширення вірусу. Хоч після 10 січня цього року школи відновили навчання онлайн, проте зараз у них розпочалися канікули і рішення про форму навчання у школах польська влада перенесла до закінчення канікул. У США після Нового року було також ухвалено рішення про дистанційне навчання у школах як мінімум на два тижні, але зараз багато шкільних округів вирішують – продовжувати навчання онлайн чи відновлювати очне навчання, залежно від наявності вчителів та відвідуваності учнів. Також у США хочуть запровадити постійне безплатне тестування для учнів для того, щоб максимально унеможливити поширення вірусу і не закривати школи на карантин чи дистанційне навчання.

Читайте також:  Старшокласники можуть вчитися дистанційно до кінця квітня, – заступниця мера Вікторія Дротянко

У Британії та Франції попри поширення захворювань у дітей через штам “Омікрон” вирішили не закривати школи і не переводити на дистанційне навчання. У результаті вже за два тижні у Франції вчителі розпочали страйк через політику уряду щодо боротьби з коронавірусом у школах. У Британії школи зіштовхнулися з дефіцитом учителів через захворювання на COVID-19, проте вирішили продовжувати очне навчання і боротися з поширенням вірусу тестуваннями протягом двох тижнів у школах, коледжах та університетах кращим провітрюванням шкіл і дезінфекцією.

В Україні вже кілька областей перейшли в “червону” зону і, відповідно, школи переходять на дистанційне навчання. У Києві дві школи та понад 1 тис. окремих класів в інших навчальних закладах перейшли на два тижні на дистанційне навчання у зв’язку з поширенням захворюваності та відсутністю значної кількості учнів у класах. Схоже, що кількість нових випадків коронавірусу і захворювання буде лише зростати, тому всім школам доведеться перейти на дистанційне навчання. Університетам теж доведеться ухвалювати рішення про перехід на дистанційне навчання при збільшенні кількості захворювань та відсутності викладачів і студентів. Україна, на відміну від Британії, США чи Франції, не може запровадити масове безплатне тестування всіх дітей, учителів, студентів та викладачів із метою виявлення випадків коронавірусу і запобігання новим зараженням, тому єдиним способом боротися із цим залишиться карантин та дистанційне навчання.

Отже, звичний освітній процес в Україні знову, ймовірно, може бути зірвано, і ми на порозі дистанційного навчання на невизначений період. Нові штампи грипу – загроза для молоді та дітей, тому влада має впроваджувати усі антикризові заходи, щоб у першу чергу вберегти їхнє здоров’я.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.