facebook

“Штам “Дельта” спричиняє у заражених “дивний синдром”, люди стають жертвами після одужання”: лікар про загрозу вірусу

Штам “Дельта” спричиняє страшні наслідки для організму інфікованих. Ураження можуть зазнати фактично всі внутрішні органи. Вірус викликає у пацієнтів дивний синдром, що переслідує вже після одужання, роблячи людину майже беззахисною перед будь-яким ГРВІ.



Як інформує “Obozrevatel”, на думку імунолога Анатолія Чусака, тривалість збереження симптомів постковіду залежить від багатьох факторів, таких як вік і наявність хронічних захворювань, та може затягуватися до декількох місяців. При цьому багато з тих, хто перехворів на COVID-19 декілька разів і страждає постковідним синдромом вже цієї зими можуть зіткнутися з новою проблемою, а саме: нашаруванням на постковід захворювання на ГРВІ та грип.

Що робити, якщо людина з постковідним синдромом заразилася ГРВІ?

Ризики для здоров’я людини пов’язані з тим, який перебіг у неї мало захворювання на COVID-19, наскільки сильно була вражена дихальна система і постраждали інші органи, а також як на даний момент відбувається відновлення роботи органів і систем організму.

Якщо у пацієнта COVID-19 мав легкий перебіг, ураження органів були невираженими, і вже за пару тижнів організм повернувся до норми, то наслідки коронавірусної інфекції будуть мало відчутні та можуть не позначитися на перебігу наступних вірусних інфекцій, в тому числі ГРВІ.

Але якщо людина перехворіла на COVID-19 важко, у неї є хронічні захворювання легенів, серця, або інші стани, які лікарі називають несприятливим преморбідним фоном, то реабілітаційний період після COVID-19 у неї погіршиться ще більшими розладами в роботі цих органів. У зв’язку з цим хворі матимуть тривалий постковідний синдром, а додаткове навантаження на імунну систему і весь організм у вигляді ГРВІ лише ускладнить ситуацію.

COVID-19 легко сплутати з ГРВІ

Читайте також:  Опік ротової порожнини та стравоходу: Трирічна дівчинка отруїлася побутовою хімією

Лікарі погоджуються, що період відновлення після захворювання на COVID-19 може супроводжуватися численними симптомами, багато з яких імітують клінічні прояви респіраторних вірусів:

головний біль,

виражена втома і збереження апатії,

періодичні підвищення температури тіла,

задишка і тривале збереження розладів нюху,

сухий кашель.

Ці ознаки нерідко маскують початок розвитку інших вірусних інфекцій, тих самих ГРВІ. В такому випадку хворий не завжди розуміє, що вплинуло на його самопочуття: перенесений ковід чи нова вірусна інфекція.

Що впливає на тяжкість перебігу ГРВІ у людини з постковідним синдромом?

Найперше – це висока ймовірність розвитку ускладнень, які залучають практично всі органи. Сьогодні встановлено, що коронавірус може викликати множинні ураження органів, тому навіть ті, хто легко перехворів на COVID-19, також виявляються в зоні ризику з більш важкого перебігу ГРВІ.

По-друге, основні події під час COVID-19 в більшості випадків відбуваються у легенях, які також є зоною інтересу вірусів ГРВІ. Тому нашарування вірусної інфекції на уражені й недостатньо відновлені після коронавірусного впливу легені може привести до додаткового їх пошкодження і формування вже ускладненого перебігу ГРВІ.

По-третє, має значення фактор часу. Запізніле звернення за медичною допомогою (коли час, який можна було витратити на встановлення причини погіршення самопочуття, вже втрачено) підвищує ймовірність розвитку ускладнень і подовжує період відновлення, роблячи його неповним. У підсумку, людина отримує нові проблеми зі здоров’ям, що вимагають тривалого лікування.

Як правильно вирішувати проблему постковіду і ГРВІ?

Безумовно, найкращим варіантом буде повністю відновитися після COVID-19 і не захворіти на ГРВІ. Але цей ідеальний сценарій мало здійснений у реальному житті, де кожна людина, навіть та, яка знаходиться вдома і мінімально контактує з людьми, не застрахована від вірусних інфекцій. Тому конкретним виходом із ситуації після перенесеного гострого захворювання є перебування під наглядом лікаря та дотримання його рекомендацій. Про всі зміни в самопочутті, тобто погіршення існуючих симптомів або появу нових, необхідно повідомляти фахівцю, а не чекати, поки, можливо, все вирішиться само собою.

Читайте також:  "Повторна хвороба "спалахує" відразу після одужання, штам "Дельта" приголомшив медиків": лікар про хитрість вірусу

Що робити, якщо людина з постковідним синдромом захворіла на ГРВІ?

Насамперед лікування з перших днів має проводитися тільки під контролем спеціаліста. Тільки він може визначити причину зміни в самопочутті та призначити необхідну терапію. Зволікання з початком лікування може обернутися високою ймовірністю розвитку ускладнень, які виходять далеко за межі дихальної системи.

Особам, які перенесли COVID-19 необхідно пам’ятати про те, що вразливість респіраторного тракту, зокрема легень, зберігається тривалий час. Поки триває процес відновлення, дихальні шляхи потребують не тільки захисту, а й своєчасного подолання будь-якої вірусної інфекції.

Для цього підійдуть противірусні препарати, які прицільно впливають на причину захворювання – віруси, і мінімально втручаються в стан імунної системи, яка постраждала від коронавірусу. Лікар може призначити прямі противірусні препарати, що містять активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід. Флавоноїди, які входять до складу препаратів блокують ферменти розмножень – РНК- і ДНК-полімерази вірусів ГРВІ, що забезпечують утворення вірусних копій в зараженій клітині.

А у вірусу грипу екстракт протефлазіду пригнічує ще й активність нейрамінідази, яка виконує подвійну роль: вона забезпечує розповсюдження вірусу дихальними шляхами і гарантує вихід новостворених вірусних часток із клітини. Таким чином відбувається зниження вірусного навантаження на організм людини, яка страждає на постковідний синдром, і знижується ризик розвитку ускладнень внаслідок ГРВІ.

Загалом, одужання після гострої фази ковіду не означає, що організм повністю позбувся захворювання і відновився. Тому важливо не тільки дотримуватися рекомендацій лікаря щодо способу життя і надання уваги своєму здоров’ю, а й стежити за змінами в самопочутті та при найменших порушеннях звертатися до фахівця.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.