Перші таблетки від коронавірусу: ефективність препарату досліджували в США
Американська компанія-виробник ліків “Merck” заявила про зниження ризиків госпіталізації або смерті завдяки першим експериментальним таблеткам від коронавірусу – молнупіравір.
Про це повідомляє BBC.
Так, пацієнти з COVID-19 двічі на день приймали таблетки. Дослідження були настільки обнадійливими, що зовнішні спостерігачі попросили завершити випробування раніше терміну.
Розробники зараз домагатимуться від регулятора у США схвалення цих таблеток у невідкладних випадках. У разі схвалення розробки, молнупіравір стане першим противірусним препаратом проти COVID-19, який можна приймати у формі таблеток.
Спочатку молнупіравір розроблявся для лікування грипу. В основі його принципу лежить внесення змін до генетичного коду вірусу, щоб зупинити його поширення в організмі.
На основі даних 775 пацієнтів, які взяли участь у дослідженні і приймали молнупіравір, було встановлено наступне:
госпіталізовані 7,3% пацієнтів,
з пацієнтів, що приймали плацебо, госпіталізовано 14,1%,
серед тих, хто приймав експериментальні ліки, ніхто не помер,
з пацієнтів, яким давали плацебо, двоє померли.
Розробники стверджують, що ці ліки будуть ефективні також проти нових штамів коронавірусу, які можуть з’явиться у майбутньому.
Merck стала першою компанією, яка повідомила результати випробувань таблеток від коронавірусу. Однак інші фармацевтичні фірми також працюють над схожими розробками.
У Merck кажуть, що готові виробити 10 мільйонів курсів молнупіравіра до кінця 2021 року. А уряд США виділив на закупівлю цього препарату – якщо його схвалить Агентство з безпеки продуктів харчування і ліків – 1,2 млрд доларів.
До того ж, в компанії обговорюють можливість поставки ліків в інші країни, а також ведуть переговори з виробниками дженериків, щоб ліки могли потрапити і у бідні країни.
Шукайте деталі в групі Facebook