facebook

Мін’юст терміново звернувся до українських заробітчан: встигнути треба за 30 днів

У Міністерстві юстиції України розповіли про те, які обов’язки і права у трудових мігрантів. Як відчувати себе “у своїй тарілці”.

Станом на сьогоднішній день, трудова міграція серед громадян України – досить поширена річ. Крім інвестування коштів в українську економіку, а також отримання нових спеціальностей за кордоном, це явище асоціюється з низкою ризиків, які пов’язані з соціальним захистом і пенсійним забезпеченням.

В Мін’юсті вирішили розповісти, які права гарантує держава трудовим мігранту, і які обов’язки на них є.

Серед цих прав, зокрема:

права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок та соціальний захист;

право на пенсійне забезпечення.

Громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Крім того, трудові мігранти, а також члени їх сім’ї можуть добровільно брати участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для того, щоб стати учасником даної системи, потрібно подати заяву в спеціальний орган за місцем прописки. Там її розглянуть протягом одного місяця, за наявності передбачених законом підстав, укладе з трудовим мігрантом договір про добровільну участь.

Більш детально можна прочитати в Міністерстві юстиції України.

Однак, завжди так було і буде – де є права, там є і обов’язки.

Трудові мігранти зобов’язані сплачувати податок з грошей, які вони отримують за кордоном. Також, потрібно сплатити військовий збір у розмірі 1,5% від доходів.

Крім цього, все це потрібно буде внести в декларацію в кінці року.


Трудова міграція серед громадян України сьогодні доволі поширена. Утім, окрім позитивних аспектів, як от інвестування заробітчанами коштів в українську економіку та набуття ними за кордоном нового фаху й досвіду, це явище асоціюється з низкою ризиків, пов’язаних, зокрема, із соціальним захистом та пенсійним забезпеченням тих, хто працює за межами батьківщини. То які ж права гарантує держава трудовим мігрантам і які обов’язки на них покладає❓

Читайте також:  На польсько-українському кордоні почали вакцинувати заробітчан

Спектр прав громадян України

➡️ права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист;
➡️ право на пенсійне забезпечення
Громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
☝️ До того ж, трудові мігранти і члени їхніх сімей можуть добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Щоб стати учасником цієї системи, необхідно подати заяву до податкового органу України за місцем проживання. Такий орган розгляне її впродовж 30 календарних днів з дня отримання та, за наявності передбачених законом підстав, укладе з трудовим мігрантом договір про добровільну участь.
➡️ право на визнання здобутої за кордоном освіти
Воно стосується як загальної середньої та професійно-технічної, так і вищої освіти. ⚠️ Іноді, для компенсації відмінностей в академічних (навчальних) програмах, необхідно пройти додаткове навчання, тести на компетентність, практику, захистити курсові, дипломні роботи тощо.
У результаті трудовий мігрант, який здобув освіту за кордоном, отримує свідоцтво, яким підтверджується його право на продовження освіти або працевлаштування за фахом на території України.
➡️ право на підтвердження результатів неформального професійного навчання
Підтвердження здійснюють підприємства, установи, організації, які відповідають вимогам, установленим Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством освіти і науки України.
Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації.
➡️ право утворювати за кордоном громадські об’єднання.

Але де є права – там є і обов’язки.
Серед обов’язків ❗️ трудових мігрантів – сплачувати податки з доходів, отриманих за кордоном.
Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні.
▪️ А ось сплатити військовий збір у розмірі 1,5% з доходів доведеться, незалежно від того, чи були сплачені податки за кордоном, чи ні.
▪️ Крім того, трудові мігранти, як платники податків, що отримують іноземні доходи, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року.
▪️ Необхідно пам’ятати також про обов’язок сплати податків і зборів на майно, розташоване на території України, яке належить трудовому мігранту.

Читайте також:  У франківському гіпермаркеті чоловік намагався розрахуватись "хабарем"

Ще більше деталей про обов’язки трудових мігрантів, права та як ними скористатись – читайте на нашому сайті:
https://bit.ly/32y9Uj7




Координаційний центр з надання правової допомоги

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.