facebook

«Учительське ЗНО» успішно склали 1172 педагоги з 1622

До другого етапу сертифікації вчителів молодших класів за підсумками незалежного тестування пройшли 1172 педагоги. Про це «Голосу України» повідомили у Державній службі якості освіти.

Так зване вчительське ЗНО відбулося 27 лютого. «У незалежному тестуванні взяли участь 1622 педагоги, з них 1172 набрали необхідну кількість балів, подолали поріг склав/не склав та були допущені до участі в наступному етапі сертифікації», — розповів голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

Учасники тестування мали продемонструвати знання предметів, які вони викладають, а також обізнаність у сучасних і традиційних методах та прийомах навчання, організації безпечного й комфортного середовища, плануванні освітнього процесу. За виконання ста запропонованих завдань можна було набрати максимум сто балів. Учасників сертифікації, які за підсумками незалежного тестування набрали менше 60, вважають такими, що не подолали поріг склав/не склав, і не допускають до участі в наступному етапі сертифікації.

Так зване вчительське ЗНО відбулося в межах пілотного проекту із сертифікації вчителів початкових класів, тож усі учасники брали в ньому участь на добровільних засадах. Сертифікація відбувається у три етапи і починається з незалежного тестування, яким опікується Український центр оцінювання якості освіти. Далі вивчати професійні досягнення педагогів мають у Державній службі якості освіти (ДСЯО) та її територіальних органах.

Другий етап сертифікації — самооцінювання учасниками власних компетентностей — стартував 31 березня. До 15 квітня педагоги мають заповнити анкету самооцінювання, затверджену ДСЯО та розміщену на її сайті, уточнює Руслан Гурак. Пізніше, на третьому етапі, експерти вивчатимуть практичний досвід їхньої роботи.

Цього тижня Державною службою якості освіти України затверджено оновлену анкету самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, а також методичні рекомендації щодо її заповнення. Анкету осучаснили з огляду на вимоги нового профстандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».

Читайте також:  Портрет ідеального освітянина за версією батьків

Педагоги оцінюють власну майстерність з формування в учнів ключових компетентностей і вмінь, визначених у Законі України «Про освіту». Втім, навіть побіжне вивчення згаданої анкети наводить на думку, що вчителі мають бути «універсальними солдатами», мобілізованими не лише задля викладання наук. Окрім забезпечення освітнього процесу, вони зобов’язані створювати в класі доброзичливу й безпечну атмосферу, запобігати булінгу, знати вимоги щодо роботи шкіл під час коронавірусного карантину, вміти «надавати домедичну допомогу в різних ситуаціях» і — мабуть, з огляду на величезне перевантаження, — «конструктивно реагувати на стрес». Але спочатку за допомогою анкетування мають з’ясувати, чи забезпечують педагоги освітній процес державною мовою (а за потреби — мовами корінних народів чи національних меншин) і взагалі, чи добре знають українську.

«Метою самооцінювання є відстеження та оцінювання учасником сертифікації динаміки особистісного зростання та індивідуального розвитку, виявлення сильних та слабких сторін власної професійної діяльності, осмислення досягнутого та проектування подальшого професійного вдосконалення», — йдеться у методичних рекомендаціях.




Форму анкети
самооцінювання, а також інформацію про адреси електронної пошти, на які її потрібно надсилати, можна знайти на офіційному вебсайті та Фейсбук-сторінці ДСЯО.

Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, протягом трьох років отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу. Успішне проходження сертифікації буде зараховано як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником із присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.